Cyfrowa transformacja to nie tylko hasło przyszłości – w branży kolejowej staje się ona realnym wyzwaniem, ale również szansą na poprawę funkcjonowania transportu szynowego. Automatyzacja i optymalizacja procesów czy wdrażanie nowoczesnych systemów sterowania ruchem pozwalają firmom kolejowym zwiększać efektywność, poprawiać bezpieczeństwo przewozów i istotnie podnosić komfort pasażerów.
W kontekście dynamicznie zmieniających się wymagań technologicznych i rosnących oczekiwań społecznych – zwłaszcza w obszarze ekologii i zrównoważonego transportu – rola innowacji w kolejnictwie będzie stale rosła. Jednocześnie wiele przedsiębiorstw stoi przed wyzwaniem znalezienia skutecznych źródeł finansowania tych działań.
Zapraszamy na webinar Ayming, podczas którego wskażemy najważniejsze możliwości pozyskania środków na cyfrowe projekty w branży kolejowej – zarówno te związane z ulgami podatkowymi (m.in. ulga B+R), jak i dotacjami krajowymi czy unijnymi. Włączenie zewnętrznego finansowania w realizacje inwestycji zwiększy szanse na szybszą cyfryzację i rozwój technologiczny przedsiębiorstw kolejowych, a co za tym idzie pozwoli utrzymać konkurencyjność i spełnić rosnące wymogi rynkowe.
Data i miejsce:
- 08 kwietnia 2025 r. (czwartek)
- Godz. 12:00-13:00
- Webinar online
Dla kogo:
Kadra zarządzająca: prezesi, prokurenci, członkowie zarządu, dyrektorzy finansowi, dyrektorzy i kierownicy ds. pozyskiwania funduszy, dyrektorzy i kierownicy ds. rozwoju.
Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?
- Poznasz konkretne narzędzia finansowania wspierające modernizację i cyfryzację kolei,
- Otrzymasz praktyczne informacje na temat możliwości skorzystania z aktualnych i planowanych dotacji (Ścieżka SMART, Polska Strefa Inwestycji, MEZOInwestycje) oraz ulg podatkowych, dowiesz się, jak z nich korzystać, aby uzyskać maksymalne wsparcie finansowe,
- Dowiesz się, jak zidentyfikować działalność badawczo-rozwojową w swoim przedsiębiorstwie,
- Otrzymasz przykład możliwości finansowania projektu innowacyjnego,
- Uzyskasz praktyczne wskazówki jak łączyć dotacje z ulgami podatkowymi,
- Dowiesz się, jak efektywnie przygotować aplikację i jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów,
- Po webinarze, uczestnicy otrzymają: przewodnik „SMART START: Twoja droga do udanej aplikacji” oraz specjalną checklistę, która pomoże w weryfikacji czynności wymaganych na poszczególnych etapach procesu aplikacyjnego.
Program:
12:00 – 12:45 Jak sfinansować cyfrową transformację kolei? Ulgi podatkowe i dotacje.
12:45 – 13:00 Sesja pytań i odpowiedzi
Prelegenci:
Aleksandra Duch, Project Manager w Ayming Polska
Specjalizuje się w proinnowacyjnych ulgach podatkowych, z naciskiem na ulgę badawczo-rozwojową. Najwięcej projektów zrealizowała dla sektora przemysłowego, IT oraz chemicznego. Identyfikuje projekty badawczo-rozwojowe oraz inne obszary działalności przedsiębiorstw, które mogą zostać objęte ulgami podatkowymi. Przeprowadza kwalifikację poniesionych kosztów możliwych do rozliczenia w ramach dostępnych narzędzi wsparcia. Pomaga w przygotowaniu dokumentacji dla Urzędu Skarbowego.
Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w firmie opracowującej technologie optoelektroniczne i fotoniczne, gdzie była odpowiedzialna za przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych ze środków unijnych. Absolwentka Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, mgr inżynier kierunku Fizyka Techniczna, ze specjalizacją w optyce stosowanej.
Maria Leszczyńska, Manager ds. Dotacji i Stref Inwestycyjnych w Ayming Polska
Zarządza zespołem ds. dotacji i stref inwestycyjnych, który doradza przedsiębiorstwom w doborze narzędzi finansowania zewnętrznego i realizuje projekty z zakresu dotacji i Polskiej Strefy Inwestycji. W Ayming nadzorowała wiele projektów na pozyskanie dotacji unijnych, gdzie największy z nich otrzymał rekordową sumę 17,6 mln zł dofinansowania. Jej portfolio obejmuje współpracę z wiodącymi firmami polskimi oraz międzynarodowymi z różnych sektorów.
Wcześniej, przez kilkanaście lat związana była z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, jako ekspert oraz kierownik Wydziału Pomocy Publicznej w Departamencie Inwestycji Zagranicznych. Odpowiadała m.in. za analizę i prezentację dostępnych w Polsce zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców (specjalne strefy ekonomiczne, granty rządowe, zwolnienia z podatku od nieruchomości, fundusze UE).
Opracowywała system zachęt pomocy publicznej w Polsce. Odpowiadała za monitorowanie sytuacji prawnej pod kątem inwestycji zagranicznych, tworzenie listy barier inwestycyjnych, proponowanie zmian legislacyjnych, a także opracowywanie informacji na temat warunków prawnych inwestowania oraz systemów zachęt w krajach UE i regionu EŚW.
Dołącz do nas i odkryj, jak efektywnie wykorzystać możliwości zewnętrznego finansowania!
Aby wziąć udział w webinarze, wypełnij poniższy formularz.
Równocześnie uprzejmie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona, a do udziału w webinarze niezbędne jest podanie firmowego adresu e-mail. Firmowy adres e-mail będzie również upoważniał do otrzymania materiałów po spotkaniu – prezentacji oraz nagrania z webinaru. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.
Zarejestruj się na webinar
"*" oznacza pola wymagane
Brak komentarzy