Krzysztof Tański, Dyrektor Finansowy, Marion
Marion od 1991 tworzy kosmetyki, po które sięgają klienci z blisko 40 krajów na całym świecie. Aby zapewnić swoim odbiorcom najwyższą jakość produktu i działać zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju, firma stale wprowadza innowacyjne rozwiązania oraz dostosowuje swoje procesy do wymogów ESG. Zespół Ayming wspierał Marion w owocnym rozliczeniu ulgi badawczo-rozwojowej, a obecnie pomaga firmie przygotować się do raportowania zrównoważonego rozwoju za rok 2025 zgodnie z dyrektywą CSRD
Jakub Kamiński, Członek Zarządu, Blue Robotics
Blue Robotics działa na polskim rynku od ponad dziesięciu lat w sektorze automatyzacji systemów produkcyjnych. Specjalizacją firmy jest robotyzacja. W ramach współpracy z Ayming spółce udało się zakwalifikować bardzo dużą część projektów jako badawczo-rozwojowe. Dzięki temu Blue Robotics uzyskało zwrot podatku z ostatnich pięciu lat.
Jarosław Antychowicz, CEO Infinity Group
Infinity Group zajmuje się projektowaniem rozwiązań IT. Jest liderem w transformacji cyfrowej dużych przedsiębiorstw. Infinity Group, z pomocą Ayming Polska, udało się uzyskać odliczenie od podatku dochodowego w ramach ulgi B+R. Zaoszczędzone środki firma mogła przeznaczyć na dalszy rozwój i podnoszenie kompetencji pracowników oraz na transfer wiedzy w obszarze nowych technologii z najlepszych ośrodków na świecie.
Michał Gandziarski, CFO Bioagra SA (BZK Group)
Bioagra S.A. to największy w Polsce producent bioetanolu, należący do BZK Group. Dzięki zaprojektowaniu innowacyjnego sposobu konserwacji mokrej kukurydzy w rękawach foliowych firma może dłużej przechowywać i wykorzystywać zbiory. Współpraca z Ayming pozwoliła Klientowi uzyskać odliczenie od podatku dochodowego w ramach ulgi B+R.
Artur Wojewoda, Prezes Zarządu, Managing Director Yaskawa Polska
Yaskawa Polska to część grupy Yaskawa, która istnieje już ponad 100 lat. Jest to jeden z największych producentów robotów przemysłowych, techniki napędowej, serwonapędów, sterowników ruchu i systemów kontroli maszyn. Dzięki współpracy z Ayming przy rozliczeniu ulgi badawczo-rozwojowej Yaskawa Polska otrzymała zwrot nadpłaconego podatku. Uzyskane w ten sposób środki firma zainwestowała w kolejne projekty B+R.
Tomasz Kostrubała i Dawid Nadolski, współwłaściciele Link Point
Link Point projektuje w Rybniku rozwiązania na rzecz automatyzacji i transformacji cyfrowej przemysłu. Dzięki współpracy z Ayming przy rozliczeniu ulgi badawczo-rozwojowej Link Point otrzymał zwrot nadpłaconego podatku. Uzyskane w ten sposób środki firma zainwestowała w nowe zgłoszenia patentowe, które przyczynią się do jej rozwoju.
Maciej Bornikowski, Prezes Zarządu Bornico
Bornico zajmuje się kontraktowym montażem elektroniki. Posiada silną i stabilną pozycję na rynku EMS. Dzięki swojej elastyczności firma jest w stanie sprostać najbardziej wymagającym projektom. W rezultacie moduły elektroniczne z Bornico funkcjonują w różnych urządzeniach na całym świecie.
Na początku współpracy z Ayming Bornico rozliczyło ulgę B+R za jeden rok wstecz. Następnie – za kolejne lata. Dzięki zwrotowi nadpłaconego podatku firma inwestuje i może się dalej rozwijać.
Krzysztof Mrzygłód, Dyrektor Zakładu ZPS sp. z o.o.
Zakład Pojazdów Szynowych ze Stargardu z powodzeniem od dwudziestu lat zajmuje się konstruowaniem, budowaniem i dopuszczaniem do użytku pojazdów specjalnych do budowy, konserwacji, naprawy kolejowej sieci trakcyjnej i dróg kolejowych.
Dzięki współpracy z Ayming przy rozliczeniu ulgi badawczo-rozwojowej ZPS uzyskał znaczące oszczędności, które pozwoliły na wymianę systemu informatycznego (projektowego) w dziale konstrukcyjnym.
Roman Haberek, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju
Agnieszka Pawlak, Dyrektor Finansowy, Autocomp Management
Autocomp Management sp. z o.o. od 35 lat dostarcza zaawansowane technologicznie systemy szkoleniowe dla sektora obronnego oraz symulatory dla rynku cywilnego i wojskowego. Firma produkuje również nowatorskie maszyny do recyklingu butelek. Działania innowacyjne firmy wspierane są przez ulgę badawczo-rozwojową.
Ayming Polska wspomaga Autocomp Management w skutecznej identyfikacji i klasyfikacji elementów innowacyjnych w realizowanych projektach. Dzięki temu firma z sukcesem uzyskuje oszczędności z tytułu ulgi badawczo-rozwojowej.
Skontaktuj się z nami i zadaj pytanie
Brak komentarzy