Wgryź się w nasze najnowsze opracowanie dotyczące żywności i napojów, by poznać szerokie spektrum trendów i innowacji występujące w tym szybko rozwijającym się sektorze. Będzie on odgrywał kluczową rolę w osiągnięciu globalnego zrównoważonego rozwoju.
Od kilku lat trwa rewolucja żywieniowa. Wykracza ona poza rozwój e-handlu, dostaw do domu czy tworzenia posiłków biorących pod uwagę specjalistyczne diety. Obecną rewolucję napędzają dalekosiężne zmiany w technologii, świecie przyrody oraz potrzebach ludzi, których liczebność ciągle wzrasta.
W krajach rozwiniętych i wśród klasy średniej krajów rozwijających się siła konsumentów napędza popyt na zdrowsze diety, w tym alternatywy dla mięsa i nabiału. Rozkwit innowacji w technologii spożywczej i agrotechnice umożliwia, jak i odpowiada na tę zmianę. Skutkuje to zwiększającym się rynkiem roślinnych produktów, tworzeniem nowych kategorii białek hodowanych w laboratoriach i kultywowaniem bardziej zrównoważonych środków produkcji żywności.
Jednak rewolucja żywnościowa musi być wspierana przez dobrze dopasowane granty i ulgi podatkowe na działania badawczo-rozwojowe wśród firm z tego sektora. To napędzi nie tylko wzrost produktywności, ale również przyśpieszy osiągnięcie celów związanych ze zrównoważonym rozwojem i ochroną planety.
Podjęte tematy
- Sposoby przeciwdziałania marnowaniu żywności
- Rozwój żywności ekologicznej i roślinnej
- Innowacyjne start-upy i zmiany u wielkich graczy
- Duży przemysł spożywczy i mleczarski
- Mięso z laboratorium
- Niebieska gospodarka
- Hodowla owadów
- Farmy wertykalne