Napisz do naszego eksperta w sprawie ulgi B+R i uzyskaj darmową poradę.
Usługi
-
B+R na CITo
Napisz do naszego eksperta w sprawie ulgi B+R i uzyskaj darmową poradę. -
Dla kogo ulga B+R?
Jedną z barier przed skorzystaniem z ulgi B+R jest przekonanie, że firma nie prowadzi działalności badawczo-rozwojowej. -
Dotacje
Przedsiębiorstwa w Polsce mogą skorzystać z wielu możliwości dofinansowania. Dotacje B+R wspierają projekty badawczo-rozwojowe i inwestycyjne. -
IP Box
IP Box to zachęta podatkowa dla inwestujących w innowacje i naturalne dopełnienie ulgi na badania i rozwój. -
Polska Strefa Inwestycji
Jeśli planujesz nową inwestycję, możesz skorzystać z ulgi w podatku dochodowym w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. -
Ulga na badania i rozwój
Najbardziej przystępna forma wsparcia działalności badawczo-rozwojowej dla przedsiębiorstw w Polsce to ulga podatkowa B+R. -
Ulga na CSR
Zachęta podatkowa pozwalająca na odliczenie aż 150% poniesionych kosztów -
Ulga na ekspansję
Ulga umożliwia odliczenie od podatku dochodowego wydatków poniesionych na marketing i reklamę w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów. -
Ulga na innowacyjnych pracowników
Z ulgi skorzystają podatnicy, którzy ponieśli stratę za rok podatkowy lub jeśli wysokość dochodu z ich działalności gospodarczej była niższa od kwoty przysługujących im odliczeń z tytułu działalności B+R. -
Ulga na prototypy
Ulga umożliwia odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów próbnej produkcji nowego lub ulepszonego produktu lub wprowadzenia takiego produktu na rynek. -
Ulga robotyzacyjna
Od 2022 roku przedsiębiorcy inwestujący w robotyzację i automatyzację produkcji mogą skorzystać z nowej ulgi na roboty.
Analizy i aktualności
W sierpniu 2024 r. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) wydał wyrok, który budzi wątpliwości dotyczące sposobu interpretacji przepisów regulujących sposób korzystania…
Wyrok NSA a ulga B+R: Wyjaśniamy kluczowe wątpliwości
Jak skutecznie przygotować się na wyzwania związane z raportowaniem zrównoważonego rozwoju według wymogów dyrektywy CSRD? W naszym przewodniku operacyjnym szczegółowo…
CSRD: Kluczowe etapy raportowania zrównoważonego rozwoju
Z początkiem 2025 roku zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie dotyczące Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), które zastąpi regulacje z 2007 roku. Aktualizacja…
Nowe PKD 2025. Co oznacza dla polskich przedsiębiorców?
ABC ESG
ESG
Wdrażanie standardów związanych ze zrównoważoną transformacją jest aktualnie naturalnym elementem strategii przedsiębiorstw, które pragną zachować konkurencyjność rynkową i efektywność. Świadomość…
Znaczenie zrównoważonego rozwoju w dużych firmach
ABC ESG
ESG
Innowacyjność jest dla współczesnych przedsiębiorstw niezwykle ważnym elementem budowania przewagi rynkowej. Świadczą o tym deklaracje samych reprezentantów firm, którzy w…
W jaki sposób transformacja ESG zwiększa innowacyjność przedsiębiorstw?
ABC ESG
ESG
Prowadzenie działań ukierunkowanych na wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju to obecnie konieczność dla wszystkich firm, które chcą zachować konkurencyjność rynkową. Dodatkowym…
Raportowanie ESG – wyzwania i szanse
ABC innowacji
Dotacje i ulgi B+R
Ulga B+R to aktualnie najbardziej przystępny mechanizm finansowego wsparcia dla organizacji inwestujących w innowacje. Umożliwia ona pozyskanie znacznych środków na…
Ulga B+R a Urząd Skarbowy – fakty i mity
W obliczu globalnych wyzwań gospodarczych i rosnącej konkurencji, polski biznes staje przed koniecznością intensyfikacji działań na rzecz rozwoju innowacyjności. Jakie…
Z taryfą ulgową
Wydarzenia
ESG
Dołącz do webinaru „5 wyzwań związanych z finansowaniem innowacji”! Zdobądź praktyczne wskazówki, które pomogą Twojej firmie zmierzyć się z wyzwaniami finansowania…
Webinar: 5 wyzwań związanych z finansowaniem innowacji